مجمع نوشت افزار ایرانی اسلامی | ایران‌نوشت
عرضه نوشت‌افزار با طرح شهید سلیمانی در پویش «قهرمان من»

عرضه نوشت‌افزار با طرح شهید سلیمانی در پویش «قهرمان من»

تاریخ انتشار: 6 دی 1399
زمان مطالعه: 5 دقیقه

پویش «قهرمان من» از تولید نوشت‌افزارهای ایرانی با طرح‌هایی از شهید حاج قاسم سلیمانی حمایت می‌کند.

به گزارش خبرنگار تعلیم و تربیت خبرگزاری فارس، امروزه تولید محصولات شخصیت‌محور در حوزه کودک و نوجوان به عنوان مهمترین مخاطب محصولات فرهنگی که تأثیر بسیاری در آینده سبک زندگی نسل آینده جامعه دارد، در تمامی دنیا رونق بسیاری یافته و این اتفاق در ایران نیز طی چند سال اخیر با رشد قابل توجهی مواجه بوده است.

نوشت‌افزار نیز به‌عنوان یکی از کالاهای استراتژیک فرهنگی با مخاطب کودک و نوجوان، نقش جدی در تعیین جهان‌بینی و سبک زندگی و هویت افراد دارد. همین موضوع باعث شده تا در آستانه سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، مجمع نوشت‌افزار ایرانی اسلامی با راه‌اندازی پویش «قهرمان من» از تولید و توزیع نوشت‌افزارهایی مزین به تصاویر این شهید حمایت کند.

تا به امروز تولیدکنندگان نوشت‌افزارهای ایرانی، اقدام به تولید محصولات متنوعی با طرح‌ها و تصاویری از سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی کرده‌اند. از دفتر تحریر مزین به تصویر شهید سلیمانی در لباس رزم به همراه جوانان و همچنین دفترچه یادداشت با تصویرسازی شهید سلیمانی همراه با کودکان گرفته تا کیف و کوله منقش به نام و امضای این سردار عزیز و برچسب کودک طرح شهید سلیمانی و پیکسل کودکانه من سرباز حاج قاسم هستم که تنها بخشی از صد‌ها نوشت‌افزار ایرانی است که با همت تولیدکنندگان داخلی پیرامون شهید سلیمانی تولید شده است.

در همین راستا برخی تولیدکنندگان نوشت‌افزار نیز برای اولین بار از تصاویر یک قهرمان ملی برای ارائه محصولات خود بهره برده‌اند که از آن جمله می‌توان به خودکار، مدادرنگی و دفاتر تحریر دانشجویی نام برد که از نکات قابل توجه در ارتباط با این محصولات، طراحی قابلیت واقعیت افزوده (AR) است. مخاطبان این آثار می‌توانند با نصب نرم‌افزار ایرانی «رویانو» ویدیوهایی کوتاه درباره سیره و زندگی شخصیت این قهرمان ملی مشاهده کنند.

پویش «قهرمان من» با هدف معرفی و عرضه محصولات کودک و نوجوان با محوریت این شهید عزیز به همت مجمع نوشت‌افزار ایرانی اسلامی «ایران نوشت» برگزار می‌شود تا ضمن اطلاع‌رسانی و معرفی محصولات تولید شده در راستای ادای دین تولیدکنندگان به این شهید بزرگ، بسترهای تهیه این محصولات را برای مخاطبان سراسر کشور و علاقمندان حاج قاسم سلیمانی فراهم می‌کند. علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به پایگاه اینترنتی قهرمان مراجعه کنند.

 

منبع: خبرگزاری فارس