مجمع نوشت افزار ایرانی اسلامی | ایران‌نوشت
دست های لوازم التحریر به جایزه فیروزه نرسید!

دست های لوازم التحریر به جایزه فیروزه نرسید!

تاریخ انتشار: 24 اسفند 1399

در سال کرونایی که به همت تولید کتنندگان نوشت افزار ایرانی با وجود مشکلات عدیده و تعطیلی مدارس، پرچم این صنعت همچنان حفظ شده بود هیچ تولید کننده ای حائز مقام اول تا سوم نشد. 
 جشنواره جایزه فیروزه به همت وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی در زمستان امسال ششمین دوره خود را به دلیل محدودیت های کرونایی با شیوه نامه های جدید برگزار کرد. قضاوت هیئت داوران ابتدا با رویت عکس محصولات در قدم اول و در بخش بعدی با ارسال محصولات انجام گرفت. مجمع ایران نوشت که از همراهان و سیاست گذاران همیشگی این جشنواره بوده است امسال هم علاوه بر دعوت از تمامی تولیدکنندگان نوشت افزار ایرانی اسلامی برای شرکت در این دوره از جشنواره، در هئیت داوری نیز حضور داشت. هرچند که صلاحیت سایر داوران برای اظهار نظر در مورد نوشت افزار ایرانی اسلامی مورد خدشه مجمع بود اما استقلال در تصمیم گیری هیئت داوری جز نقاط قوت این جشنواره محسوب میشود.
لازم به ذکر است در بخش نوشت افزار(لوازم التحریر) مجموعه ای بر روی سکو نرفت اما محصولات خوب برند های کوک، انار، خلیج فارس و هدهدک از چشم داوران دور نمانده و «شایسته تقدیر» شدند.
از اتفاقات دیگر این جشنواره کسب مقام اول در بخش اسباب بازی و بازی های فکری توسط مجموعه کاما با محصول بازی رومیزی «اشکنک» بود. جوایز برگزیدگان توسط وزیر ارشاد در اختتامیه این جشنواره در واپسین روزهای 1399 طی مراسمی اهدا گردید.