مجمع نوشت افزار ایرانی اسلامی | ایران‌نوشت
خودکاری که تمام نمی‌شود!

خودکاری که تمام نمی‌شود!

تاریخ انتشار: 15 اسفند 1398
زمان مطالعه: 1 دقیقه

یک قلم موسوم به «اُمگا» با نوکی از جنس یک آلیاژ فلزی خاص و بدنه آلومینیومی آندیزه شده (anodized) به گونه‌ای طراحی شده است که نیازی به جوهر برای نوشتن ندارد.

به گزارش ایرانوشت به نقل از پرگار ما در عصری زندگی می‌کنیم که ارتباطات دیجیتال به شکل وسیعی جای جوهر را گرفته است، تغییری که بدون شک زندگی را در دنیای پرسرعت امروزی که در آن ایمیل جای نامه‌نگاری را گرفته است، آسان می‌کند. اما با این وجود باز هم نمی‌توان نیاز به نوشتن بر روی کاغذ را نادیده گرفت. اکنون یک خودکار موسوم به امگا (Omega) با نام کامل «Inkless Omega Series 5» این نیاز را به شکلی بدیع برآورده کرده است. بدین ترتیب که با این خودکار که بدون جوهر است، دیگر نگرانی بابت اتمام یا خشک شدن جوهر و خرید یک خودکار دیگر وجود ندارد.

این خودکار جالب، نوشتن را با فناوری مدرن ترکیب کرده است تا به افراد در ساده‌تر کردن روند نوشتن کمک کند. این خودکار بدون جوهر با داشتن یک نوک فلزی از جنس AXL که بر روی کاغذ اثر می‌گذارد و یک بدنه آلومینیومی که اصطلاحا آندیزه شده (anodized) شده (مانند آند در باتری، به صورت قطب مثبت درآورده شده) و به لطف طراحی سازگار با محیط زیست و با دوام که نه نیازی به جوهر دارد و نه مانند مداد نیازی به تیز کردن، آخرین خودکاری خواهد بود که هر کس به آن نیاز دارد، مگر اینکه آن را گم کنید.

قیمت این خودکار بی جوهر ۴۹.۹۹ دلار است که برای فروش در دسترس عموم قرار گرفته است. همچنین لازم نیست که نگران اثرگذاری این قلم روی باقی وسایل باشید، چرا که این قلم یک نگه دارنده مدرن دارد که علاوه بر حل این مشکل، ظاهر زیبایی به دفتر کار شما نیز می‌دهد.

دیدگاه‌های شما: