مجمع نوشت افزار ایرانی اسلامی | ایران‌نوشت
بازتاب رسانه ای نشست خبری و افتتاحیه جشنواره سراسری ایران نوشت

بازتاب رسانه ای نشست خبری و افتتاحیه جشنواره سراسری ایران نوشت

تاریخ انتشار: 20 مرداد 1399
زمان مطالعه: 5 دقیقه

نشست خبری و افتتاحیه اولین جشنواره سراسری ایران نوشت در سال«جهش تولید» روز یک شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ در مجتمع فرهنگی یادمان شهدای هفتم تیر (سرچشمه) با حضور محمد یقینی مدیرعامل مجمع نوشت افزار ایرانی اسلامی، ابوالفضل شیرزاد عضو هیئت مدیره مجمع نوشت افزار ایرانی اسلامی، علی رمضانی مدیر کل فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش، محمد ابراهیم محمدی مدیر کل دفتر انتشارات و فناوری آموزشی به همراه حضور گسترده خبرنگاران حوزه های رسانه ایی و مطبوعات برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر: محمد یقینی مدیرعامل مجمع نوشت‌افزار ایرانی اسلامی, در ابتدای این نشست درباره محصولات بازار نوشت‌افزار گفت: با توجه به محتوای خارجی نوشت‌افزار این جریان حس شد که باید به سمت تولید نوشت‌افزار ایرانی حرکت کنیم و نزدیک به ۱۰۰ تولیدکننده ایرانی به این نتیجه رسیدند که باید به سمت محصولات ایرانی حرکت کنند.

او ادامه داد: تولیدکنندگان سعی داشتند که با خانواده‌ها و بچه‌هایی که استفاده‌کنندگان نوشت‌افزار هستند ارتباط برقرار کردند تا نیاز آنان را برطرف کنند و الان می‌بینیم که نزدیک به ۴۰ درصد محصولات داخلی تولید می‌شود و ۶۰ درصد وارداتی هستند اما خب بعضی از محصولات مشابه ایرانی ندارند و مجبوریم که حتی از آن کالاها استفاده کنیم.

افتتاحیه جشنواره سراسری ایران نوشت

یقینی درباره موضوع فرهنگ در نوشت‌افزار اظهار کرد: با توجه به اینکه نوشت‌افزار نزدیک به ۱۲ سال با بچه ها سروکار دارند و درجه الگوبرداری از شخصیت‌ها و کاراکترها بسیار بالا است؛  می‌بینیم که بحث نوشت‌افزار اهمیت بالایی دارد. از همین‌رو باید در این زمینه دستاوردهای بیشتری را کسب کنیم.

او گفت: با توجه به فروش خوب بازارهای خارجی تولیدکنندگان ایرانی محصولاتی را که تولید می‌کردند برند ایرانی بر رویش نمی‌زدند تا آن محصول به فروش برود اما با گذشت سال‌ها تولیدکنندگان برند خودشان را تدوین کردند و این سال‌ها می‌بینیم محصولات ایرانی که در زمان‌های گذشته ضد ارزش به حساب می‌آمدند به کالاهای ارزشمند تبدیل شوند.

یقینی درباره بحث ذائقه‌سازی در محصولات نوشت‌افزار گفت: در محصولات وارداتی بحث ذائقه‌سازی خیلی پررنگ و جدی دنبال نمی‌شود اما تولیدکنندگان ایرانی با ذائقه‌سازی توانسته‌اند بازار را از آن خود کنند.

به گفته او، مجموعه نوشت‌افزار از فعالیت‌های پویش‌های مختلف برای مناطق محروم سعی دارد ۵۰۰ هزار بسته فرهنگی نوشت‌افزار را با کمک مردم و ستاد اجرایی حضرت امام (ره) میان مردم توزیع کند.

مدیرعامل مجمع نوشت‌افزار گفت: نمایشگاه ایران نوشت سال‌های پیش در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می‌شد که امسال به دلیل کرونا این نمایشگاه لغو شد و جشنواره سراسری ایران‌نوشت را شروع خواهیم کرد و در این جشنواره با عملیات فروشگاه اینترنتی و فروشگاه محلی صورت می گیرد. مردم به فروشگاه می‌توانند مراجعه کنند و خرید خود را داشته باشند.

او اظهار کرد: نزدیک به ۲۵ فروشگاه تخصصی ایران نوشت در شهرهای مختلف همچون، یزد، مشهد، تبریز، همدان و … فعالیت‌هایشان را شروع خواهند کرد و این جشنواره تا ۳۱ شهریور فعالیت‌شان را خواهند داشت.

افتتاحیه جشنواره سراسری ایران نوشت

یقینی افزود: امسال تمرکز مجمع و تولیدکنندگان در ایجاد طرح‌هایی با محتوای کرونا ارج نهادن به مقام حوزه سلامت در محصولات دفتر، کیف و… است و به عنوان اولین سال تحصیلی طرح‌هایی را درباره حاج قاسم سلیمانی داشته‌ایم که امیدواریم در این راه قدم‌های بهتری برداریم.

او گفت: پلتفرم مشترکی راه‌اندازی شد تا کسانی که محتوایی ایرانی تولید می‌کنند در این پلتفرم هم می‌توانند وارد شوند که اثرگذاری این فعالیت در حوزه نوشت‌افزار چندین برابر می‌شود.

بازتاب رسانه ای نشست خبری و افتتاحیه جشنواره سراسری ایران نوشت به شرح زیر می‌باشد:

خبرگزاری مهر

خبرگزاری تسنیم

باشگاه خبرنگاران جوان

خبرگزاری فارس

خبرگزاری صدا و سیما

خبر ایران

خبرگزاری دانشجو

خبرگزاری دفاع مقدس

خبر ۲۴

تجارت انلاین

آوای جامعه

بسیج نیوز

شبکه ایران کالا

شبکه خبر

دیدگاه‌های شما: