مجمع نوشت افزار ایرانی اسلامی | ایران‌نوشت
از ایران می نویسیم...

از ایران می نویسیم...

تاریخ انتشار: 23 فروردین 1400

از ایران می نویسیم...

به بهانه انتشار مستند ایران‌ نوشت در سایت عماریار

پس از ساخت و پخش مستند ایران‌نوشت با موضوع تولید نوشت افزار ایرانی اسلامی از شبکه‌های سیما و بازخورد مثبت آن،لینک دانلود این مستند از طریق سایت عماریار در اختیار مخاطبان قرار گرفت.

مستند ایران نوشت در شش بخش به سرگذشت یک تلاش جمعی از جوانان غیور ایرانی می‌پردازد که بدون ترس از حضور در یک عرصه‌ی تازه، شعارها و حرف‌های زمین مانده را به عمل تبدیل کردند.این مستند در 29 دقیقه به شش بخش اصلی فرآیند تولید نوشت‌افزار ایرانی از ایده تا اجرا و در ادامه استقبال جامعه از آن می‌پردازد.

در بخش اول با عنوان "زنگ خطر" مخاطب را با نیازی که در والدین دغدغه‌مند ایرانی وجود دارد و عدم وجود کالای فرهنگی مناسب کودکان و نوجوانان ایرانی آشنا می‌کند و می‌بینیم که چطور کودکان معصوم این مرز و بوم مورد هجمه‌ی کالاهای معارض فرهنگ بومی و مروج سبک زندگی غربی قرار می‌گیرند.

در بخش بعدی ایران نوشت، ما را به خاطرات جوانانی می‌برد که به صورت آتش به اختیار و بدون تجربه و هیچ حمایتی تنها با اراده و ایمان چگونه بخشی از راه را برای آرامش خاطر خانواده‌ی دغدغه‌مند ایرانی در تربیت فرزندانش هموار کردند.

در بخش سوم با عنوان "یک طرح خوب" مراحل ابتدایی خلق ایده و رساندن آن ایده به مرحله اجرا توسط جوانان ایرانی به نمایش در‌می‌آید. بخش چهارم این مستند "چهره‌به‌چهره" نامگذاری شده است که در آن فعالین و ایده‌پردازان نوشت افزار ایرانی از نزدیک و رودررو دغدغه‌ها و چرایی عدم پذیرش تولیدکننده‌ها و توزیع‌کننده‌های محصولات نوشت افزار را می‌شنوند و بر آن می‌آیند با فعالیت‌های فرهنگی مرهم و پاسخی برای این دغدغه بیابند که در بخش بعدی اقدام و عمل انجام شده‌ی حاصل از رفع دغدغه‌ی تولیدکننده ها و ورود با انگیزه آنان به میدان عمل به نمایش درمی‌آید.

مستند ایران نوشت در ادامه‌ی روایت کوتاه و دلنشین خود از این سرگذشت به ایستگاه چگونگی توزیع عمده‌ی محصولات ایرانی ساخته‌شده در بازار نوشت‌افزار می‌پردازد که این روایت را با عنوان "دست به دست" دنبال می‌کنیم و خواهیم دید که مسئله‌ای که به عنوان دغدغه‌های ذکر شده در فرآیند تولیدکننده‌ها وجود داشته است به چه صورت حل می‌شود.

مستند به زیبایی تمام در پایان با عنوان "درمیان جمع" حضور پررنگ محصولات تولید شده‌ی نوشت افزار ایرانی و استقبال از آن را در بازار داخلی به نمایش می‌گذارد.

برای آشنایی و مشاهده‌ی تلاش جمعی از جوانان جهادی این عرصه، مستند ایران نوشت را از لینک زیر دانلود نمایید.

 

مستند ایران نوشت

دیدگاه‌های شما: