امامی امین: ۶۰۰ تن کاغذ در گمرک غرب استان تهران دپو شده است

به گزارش ایران نوشت، محمد امامی امین معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران در جریان بازدید از گمرک غرب استان تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به شرایط به زمان‌بر شدن دپو برخی کالاها در گمرکات استان اظهار داشت: برخی از واردکنندگانی که با ارز ۴۲۰۰ تومانی و ارز نیمایی اقدام به واردات کالا کردند برای پایین آمدن هزینه انبارداری و مصون ماندن از نظارت تعزیرات کالای خود را از گمرک ترخیص نمی‌کنند.

وی در مورد علت عدم مراجعه صاحبان کالا تأکید کرد: واردکنندگانی که با ارز ۴۲۰۰ تومانی و ارز نیمایی اقدام به واردات کالا کردند برای پایین آمدن هزینه انبارداری و مصون ماندن از نظارت تعزیرات کالای خود را از گمرک ترخیص نمی‌کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران تصریح کرد: ۶۰۰ تن کاغذ و ۲ هزار و ۸۰۰ تن حبوبات در گمرک دپو شده که صاحبان این کالاها اقدام به ترخیص کالا از گمرک نمی‌کنند.

امامی امین در پایان خاطرنشان کرد: از گمرک درخواست شده ضمن اعلام لیست این کالاها با تعزیرات و سازمان‌های مربوطه جهت ترخیص کالاها اقدام شود، همچنین در صورت عدم توجه واردکنندگان نسبت به ترخیص کالاهای خود، کالاها به‌عنوان کالای تملیکی به انبار اموال تملیکی انتقال داده می‌شود تا دولت نسبت به تعیین تکلیف چنین کالاهایی اقدام کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *