یقینی: سطح استقبال مردم از نوشت‌افزار ایرانی-اسلامی افزایش یافته است

به گزارش ایران‌نوشت، ششمین نمایشگاه بین‌المللی نوشت افزار و تجهیزات مهندسی کشورiran penex  از ۱۱ تیر لغایت ۱۴ تیر در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار شد. در این نمایشگاه ۱۰۷ شرکت حضور داشتند که از این تعداد حدود ۳۰ شرکت، نماینده واردکننده نوشت‌افزار و ۷۵ شرکت در حوزه تولیدات اداری و لوازم‌التحریر فعالیت داشتند. همچنین انجمن اسباب‌بازی و انجمن تولیدکنندگان نوشت‌افزار نیز در نمایشگاه iran penex شرکت کرده بودند.

به سراغ یکی از غرفه ها با عنوان «آوای مهر» رفتیم که در زمینه توزیع نوشت افزار ایرانی فعالیت می‌کند. محمد یقینی مدیر مجموعه آوای مهر درباره اقدامات این شرکت تصریح کرد: اگر محصولی مشابه ایرانی داشته باشد، محصول خارجی عرضه نمی‌شود؛ مشکل تامین مواد اولیه و کاغذ، مانع پیشرفت تولید در عرصه نوشت افزار است. برای اولین بار در ایران بدنه تراش ساخته شده اما تیغه تراش وجود ندارد و به سختی وارد می‌شود و وزارت صنعت و گمرک در واردات برخی از اجناس سخت‌گیری می‌کنند که لازم است با مساعدت بخش‌های حمایتی این معضل رفع شود.

وی درباره بازخورد نوشت افزارهای ایرانی خاطرنشان کرد کرد: مردم به نوشت افزارهای ایرانی-اسلامی روی خوش نشان داده‌اند و از طرح‌های اسلامی و تصاویر شعرا و دانشمندان استقبال خوبی توسط قشر دانشجو و دانش آموز صورت گرفته است و به طور محسوس مشاهده می‌کنیم که میزان استقبال از طرح‌های ایرانی-اسلامی رشد مناسبی داشته است، اما این مشکل وجود دارد که مغازه‌دارها ذهنیت عدم استقبال از محصولات ایرانی و واهمه عدم فروش محصولات را دارند.

وی درخصوص لزوم حمایت صداوسیما از محصولات ایرانی تاکید کرد: باید صداوسیما در بحث ترویج نوشت افزار و نهادینه‌سازی فرهنگ استفاده از کالای ایرانی حمایت‌های لازم را انجام دهد و پوشش خبری رویدادهای مربوط به تولیدکنندگان ایرانی نمایش داده شود و در موضوع حمایت از نوشت افزار ایرانی-اسلامی باید گفته شود که دولت هیچگونه حمایتی انجام نداده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *