فروش دفتر ۱۰ میلیونی کذب است/ محصول لاکچری نداریم

به گزارش ایران نوشت به نقل از رادیو گفتگو، برنامه “صبح و گفتگو” با موضوع قانون ممنوعیت فروش لوازم التحریر لاکچری در ارتباط تلفنی با موسی فرزانیان رئیس اتحادیه فروشندگان نوشت افزار و لوازم مهندسی و دکتر محمدرضا منصوری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از شبکه رادیو گفت و گو پخش شد.

فرزانیان در برنامه “صبح و گفتگو” درخصوص قانون ممنوعیت فروش لوازم التحریر لاکچری بیان داشت: واژه لاکچری برای این حوزه تا حدودی اغراق است چراکه صنف ما فرهنگی است و محصولاتی با عنوان لاکچری نداریم.

رئیس اتحادیه فروشندگان نوشت افزار درخصوص فروش برخی محصولات لوازم التحریر با قیمت های بالا اینگونه توضیح داد: اخیراً یک دفتری در فروشگاهی با قیمت ۱۶۰ هزار تومانی یافت شد که یک برند معروف و مسافری بوده که وارد کشور شده و قیمت آن با چرخیدن در دستها بالاتر رفته است.

این مقام مسئول تأکید کرد: ما در این صنف، اجناس لوکس آنچنانی نداریم یعنی دفتر و مداد و خودکار ارزش این را ندارد که لوکس باشد، نهایت کالای لوکس و لاکچری ما در این حوزه خودنویس کادویی است که از دو سال گذشته هم ورود کالاهای لوکس ممنوع شده و فقط کالاهای مصرفی مجاز به واردات هستند.

فرزانیان درخصوص خبر منتشر شده توسط یکی از سایت های خبری مبنی بر فروش دفترهای ۱۰ میلیون تومانی در بازار داغ لوازم التحریر لاکچری گفت: اگر دفتری با قیمت ۱۰ میلیون تومانی پیدا کردید به ما هم نشان دهید. قیمت ۱۰ میلیونی برای دفتر معنایی ندارد. دو هفته قبل یکی از خبرنگاران مطرح کرده که دفتری با قیمت ۱۶۰ هزار تومان به فروش می رسیده که آن هم برند لوکس معروف خارجی و مسافری بوده است.

در ادامه “صبح و گفتگو”، محمدرضا منصوری اظهار کرد: با توجه به افزایش ارزش دلار در مقابل ریال تقریبا همه اجناسی که از خارج وارد ایران می شود تا چهار برابر افزایش قیمت دارند. لذا خرید لوازم لوکس و لاکچری توجیهی ندارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: در چنین شرایطی مردم اجناس با این قیمت را کمتر خریداری می کنند و افرادی که هم خریداری می کنند شاید سرمایه بیشتری دارند.

وی مطرح کرد: شاید قیمت ۱۰ میلیون تومانی برای دفتر به خاطر طلاکوبی روی دفترچه باشد چراکه قیمت دفتر ۱۰ میلیون تومان نیست. ما چنین موضوعی را ندیده و نشنیده ایم و باید علت را در جای دیگر یعنی اختلاف طبقاتی جستجو کرد.

منصوری با تصریح بر وجود اختلاف طبقاتی در جامعه گفت: برخی به هیچ وجه اجناس ارزان قیمت خریداری نمی کنند و این اختلاف طبقاتی باعث نگرانی دانش آموزان و خانواده ها در مدارس شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *