تولید نوشت‌افزار ایرانی با طرح‌های اسلیمی/مسئولان فرهنگی حمایت نمی‌کنند

به گزارش ایران نوشت به نقل از ایکنا، یاسین شیخلو، از تولید نوشت‌افزار ایرانی به‌همت این موسسه خبر داد و اظهار کرد: تولیدات ۱۰۰ تولیدکننده ایرانی را در نمایشگاه ایران‌نوشت عرضه نموده‌ایم.

دبیر موسسه پیام یاسین ارومیه ادامه داد: سال گذشته تولیدات صرفا محدود به دفاتر بود، اما امسال بسیار متنوع‌تر از سال گذشته بوده و نوشت‌افزارهایی همچون مداد، مدادرنگی، ماژیک و کلاسور ایرانی و حتی کوله‌پشتی‌هایی با طرح ایرانی تولید شده‌اند.

وی با اشاره به نمادهایی که در این نوشت‌افزارها استفاده شده است، افزود: استفاده از نماد مفاخر علمی، ادبی، فرهنگی و انقلابی کشور و استان در کنار انیمیشن‌هایی همچون فیل‌شاه و شاهزاده روم در این نوشت‌افزارهای ایرانی به‌چشم می‌خورد.

شیخلو خاطرنشان کرد: دفاتر نیز با طرح‌های اسلیمی ایرانی، کاشی‌کاری، فرش ایرانی و همچنین اشعار ایرانی و ترکی تولید شده که مورد استقبال بسیار خوب علاقه‌مندان قرار گرفته است.

دبیر موسسه پیام یاسین ارومیه تصریح کرد: علیرغم اینکه محل برگزاری نمایشگاه فقط چند متر با محل کار مدیرکل و معاونین اصلی‌ترین نهاد تعلیم و تربیت یعنی آموزش و پرورش فاصله دارد، هنوز هیچ‌کدام برای چند دقیقه هم که شده در نمایشگاه حاضر نشده‌اند.

وی با انتقاد از اینکه آموزش و پرورش و مدیران و مسئولان فرهنگی استان هیچگونه حمایتی از این تولیدات و نمایشگاه نکردند، یادآور شد: قطعا این رفتار موجب خواهد شد تا کالای مرغوب ایرانی بسیار گران‌تر به دست شهروندان برسد.

شیخلو در رابطه با هزینه تهیه نوشت‌افزارهای ایرانی گفت: هزینه این نوشت‌افزارها نسبت به مشابه خارجی بسیار بهتر بوده و همچنین از مرغوب‌ترین و باکیفیت‌ترین مواد برای تولید این محصولات استفاده شده است.

وی افزود: این نمایشگاه تا ۳۱ شهریورماه از ساعت ۹ الی ۲۱ در محل خیابان خیام شمالی، جنب اداره آموزش و پرورش دایر است. 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *