تامین کاغذ دفاتر دولتی بر عهده وزارت صمت است/ کتب درسی سال آینده با ارز ۴۲۰۰تومانی تولید می‌شود

وزیر آموزش و پرورش گفت: ارز مورد نیاز کاغذ کتاب‌های درسی با موافقت رئیس‌جمهوری در سال آینده با همان نرخ ۴هزار و ۲۰۰تومانی خواهد‌ بود که واردات و تامین آن توسط وزارت آموزش و پرورش انجام می‌گیرد.

به گزارش ایران‌ نوشت به نقل از پرگار محسن حاجی میرزایی گفت: وزارت آموزش و پرورش تنها کاغذ مورد نیاز برای کتب درسی را با ارز ۴۲۰۰تومانی وارد می کند و تولید دفاتر و نوشت افزار و موارد مربوط به آن مثل تامین کاغذ از مسئولیت‌های وزارت صمت است.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص توزیع ناقص دفترچه‌های مشق دانش‌آموزی با ارز دولتی خاطر‌نشان کرد: این طرح از سوی وزارت صنعت، معدن و بازرگانی برای تنظیم بازار بوده و متولی آن نیز وزارت صمت است.
وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: وزارت صمت و کارگروه تنظیم بازار برای ایجاد تعادل در کالا‌های مورد نیاز جامعه، برنامه‌ریزی‌هایی هم برای بازار نوشت‌افزار تولید دفاتر و نوشت افزار و موارد مربوط به آن مثل تامین کاغذ از مسئولیت‌های وزارت صمت استدارند و توزیع دفاتر دولتی در حوزه مسئولیت های آن‌هاست.
حاجی میرزایی همچنین درباره مساله بهداشت و سلامت نوشت افزار‌ها و کالا‌های مورد استفاده دانش آموزان گفت: وزارت آموزش و پرورش به این مساله ورود نمی‌کند.
گفتنی است مرداد ماه سال جاری، قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت درامور بازرگانی از برنامه ریزی این وزارت‌خانه برای توزیع ۳۰الی ۴۰ میلیون جلد دفترچه دانش آموزی با ارز ۴۲۰۰تومانی میان اقشار هدف خبر داده‌بود اما شهریور سال ۹۸ ، مرکز اطلاع‌رسانی تولید و تجارت ایران، مجموع دفاتر تولید شده با تامین ارز ۴۲۰۰تومانی را تنها ۱۵ میلیون جلد اعلام کرد.
بر اساس اعلام منابع رسمی، در حال حاضر ۱۴میلیون دانش آموز در کشور مشغول به تحصیل بوده و سرانه مصرف هر دانش‌آموز ۱۰ جلد دفترچه است که مجموعا کشور به ۱۴۰میلیون جلد دفترچه دانش‌آموزی نیاز دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *