الهی: مردم به تولیدات نوشت‌افزار ایرانی اعتماد کنند

به گزارش ایران‌نوشت؛ ششمین نمایشگاه بین‌المللی نوشت افزار و تجهیزات مهندسی کشورiran penex از ۱۱ تیر لغایت ۱۴ تیر در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار شد. در این نمایشگاه ۱۰۷ شرکت حضور داشتند که از این تعداد حدود ۳۰ شرکت، نماینده واردکننده نوشت‌افزار و ۷۵ شرکت در حوزه تولیدات اداری و لوازم‌التحریر فعالیت داشتند. همچنین انجمن اسباب‌بازی و انجمن تولیدکنندگان نوشت‌افزار نیز در نمایشگاه iran penex شرکت کرده بودند.

به سراغ غرفه «آوای تحریر» رفتیم تا وضعیت صنعت نوشت‌افزار را از مدیر این مجموعه جویا شویم. محمدهاشم الهی در ابتدا با اشاره به پیشینه شرکت آوای تحریر گفت: حدود ۳۰ سال است که در زمینه تولید فعال هستیم و حدود ۴۰۰ محصول برای عرضه در بازار وجود دارد که این اجناس شامل دفتر، دفترچه یادداشت و جامدادی می‌باشد. همچنین بخشی از محصولات شامل خط‌کش‌ و شابلون است که ما در این زمینه هم موفق شدیم از موادی استفاده کنیم که علاوه بر نشکن بودن (ژله‌ای نیست)، سرطان زا هم نیست.

مدیر مجموعه آوای تحریر درباره وضعیت بازار نوشت افزار خاطرنشان کرد: متاسفانه مواد اولیه وجود ندارد و اوضاع تهیه کاغذ نیز اسف‌بار است و کاغذ استانداردی(کاغذ ۷۰ گرمی) که در تولید استفاده می‌کنیم، بسیار نایاب است و برخی شرکت‌ها از کاغذ ۵۵ گرمی برای تولید دفتر استفاده می کنند که کیفیت پایینی دارد.

الهی با اشاره به این نکته که اگر نرخ ارز ثابت شود، تکلیف تولیدکننده روشن می شود، بیان کرد: اگر نرخ ارز روزانه و لحطه‌ای تغییر نکند، تولیدکنندگان بازار خود را به دست می آورند اما نوسان قیمت‌ها بر روی فروش و عرضه اجناس تاثیر به سزایی داشته است. تولیدکننده‌‌های ایرانی توانایی تولید کالای باکیفیت را دارند و اگر مواد اولیه و بازار ثابت وجود داشته باشد، رقابت سالم بین تولیدکنندگان ایجاد می شود و اجناس مرغوب  در بازار عرضه می‌شود.

وی درباره استفاده از شخصیت‌های ایرانی در محصولات نوشت افزارخاطرنشان کرد: تاکنون ۲ بار برای استفاده از شخصیت‌های ایرانی اقدام کردیم که با شکست مواجه شدیم. با شهرداری تهران در هنگام پخش مجموعه سیا ساکتی همکاری کردیم و به محض قطع پخش این تیزرها، فروش محصولات مرتبط با آن افت فاحشی پیدا کرد.

الهی با اشاره به راه‌اندازی خط تولید مداد پلیمری تاکید کرد: خط تولید مداد پلیمری در دی ۹۷ شروع به فعالیت کرد و مزیت این محصول نسبت به سایر اجناس این است که هیچ درختی برای تولید مداد قطع نمی‌شود و تولید این مدادها علاوه بر توجه به محیط زیست، به لحاظ اقتصادی نیز به صرفه است و در سال ۹۸ به دنبال افزایش خط تولید مداد و مدادرنگی پلیمری هستیم.

مدیر شرکت آوای تحریر در پایان ضمن تقاضا از مردم برای اعتماد به کالای ایرانی اظهار کرد: مردم به تولید ایرانی اعتماد کنند و کالای ایرانی خریداری نمایند و مطمئن باشند که از خرید خود پشیمان نمی‌شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *