فروش کاغذ دولتی با جعل سربرگ حدود ۳۰ تا ۴۰ نشریه

سیدیاسر رایگانی گفت: خشی از متولیان کاغذ به‌ویژه در صنعت مطبوعات با جعل سربرگ حدود ۳۰ تا ۴۰ نشریه اقدام به دریافت کاغذ این نشریات کرده و بخش زیادی از کاغذهای دولتی را به نرخ آزاد در بازار به فروش رسانده‌اند.

به گزارش ایران نوشت به نقل از پرگار، سید یاسر رایگانی در نشست خبری با حضور خبرنگاران با اشاره به عملکرد سازمان تعزیرات حکومتی از ابتدای امسال تا ۲۷ آذرماه اظهار کرد: در دویست و هفتاد و چهار روز گذشته ۴۳۰ هزار ۳۵۹ پرونده در شعب تعزیرات حکومتی تشکیل شده که از این تعداد ۳۳۳ هزار و ۸۷۰ پرونده مربوط به حوزه کالا و خدمات، ۶۲ هزار ۵۳۴ پرونده مربوط به حوزه قاچاق کالا و ارز و ۳۳ هزار و ۹۵۵ پرونده مربوط به حوزه بهداشت دارو و درمان بوده است.
به گفته سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در دویست و هفتاد و چهار روز گذشته متخلفان حوزه‌های مختلف به پرداخت  ۱۸۲ هزار میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شدند که از این رقم ۵ هزار میلیارد ریال در حق صندوق دولت و ۹۵۷ میلیارد ریال در حق شکات وصول شده است.
رایگانی همچنین با اشاره به پرونده کاغذ گفت: در این ارتباط ۲۰ پرونده عمده داشتیم که ۷ پرونده منجر به صدور حکم محکومیت، ۳ پرونده حکم برائت و دو پرونده نیز با صدور رأی عدم صلاحیت به مراجع قضایی ارسال شده است.
این مقام مسئول در سازمان تعزیرات حکومتی ادامه داد: در پرونده‌هایی که به دادستانی ارسال شده متأسفانه بخشی از متولیان کاغذ به‌ویژه در صنعت مطبوعات با جعل سربرگ حدود ۳۰ تا ۴۰ نشریه اقدام به دریافت کاغذ این نشریات کرده و بخش زیادی از کاغذهای دولتی را به نرخ آزاد در بازار به فروش رسانده‌اند.
به گفته سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی فرد اصلی متخلف در این حوزه ممنوع‌الخروج شده و روند رسیدگی در دست اقدام است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *