فرزانیان: کمبودی در تأمین مداد، خودکار و پاک‌کن نداریم

به گزارش ایران‌نوشت به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، عباس فرزانیان با بیان اینکه کمبودی در زمینه تولید خودکار، مداد و پاک کن در کشور وجود ندارد، گفت: با ممنوع شدن واردات مداد، کارخانجات قول صددرصدی تأمین آن را داده‌اند.

رئیس اتحادیه فروشندگان نوشت‌افزار و لوازم مهندسی ادامه داد: در حوزه خودکار، مداد و پاک‌کن، تولید داخل مناسب داریم و تولیدکنندگان داخلی آمادگی تأمین نیاز مصرفی کشور را دارند.

وی بیان کرد: تولیدکنندگان مداد اذعان داشتند که سال گذشته ظرفیت ۲.۵ برابری را برای تولید داشتند و امسال هم قول مساعد دادند که نیاز بازار را  تأمین کنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان نوشت‌افزار و لوازم مهندسی درباره تأثیر رشد قیمت مواد پتروشیمی بر قیمت لوازم‌التحریر اظهار کرد: این امر به طور قطع بر قیمت ها تأثیر دارد، چراکه فعالان این صنف، به یکباره نمی‌توانند ۲۰ تا ۵۰ تن مواد اولیه از پتروشیمی خریداری کنند و مجبورند از بازار آزاد تهیه کنند که این بازار هم قیمت‌های متفاوتی دارد بنابراین تأثیر خود را بر بازار لوازم التحریر خواهد گذاشت.

فرزانیان در پاسخ به این پرسش که در فصل پاییز کمبودی در بازار لوازم التحریر خواهیم داشت یا خیر اظهار کرد: احتمال داده می‌شود در فصل شروع مدارس و افزایش تقاضا برای دفتر، بازار با مشکل مواجه شود و باید تمهیداتی برای رفع مشکلات و ارتقای تولید در نظر گرفت.

به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان نوشت‌افزار و لوازم مهندسی، ۱۹۰۰ واحد صنفی در این بخش در تهران مشغول به فعالیت هستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *