صنعتکار: سطح کیفی و تنوع نوشت‌افزارهای ایرانی افزایش یافته است

محمودرضا صنعتکار در گفتگو با خبرنگار ایران نوشت درخصوص نمایشگاه نوشت افزار ایرانی اظهار کرد: استقبال عموم مردم و سطح کیفی و تنوع محصولات ایرانی نسبت به سنوات قبل، پیشرفت محسوسی قابل مشاهده است اما هنوز تا نقطه مطلوب فاصله داریم. نقطه قوت نمایشگاه ایران نوشت این بود که بیشتر اجناس عرضه شده ایرانی است.

رئیس انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان نوشت‌افزار کشور درباره نقطه ضعف نوشت افزار ایرانی تصریح کرد: نقطه ضعف بارز این بود که سطح کیفی برخی اجناس مطلوب نیستند و امیدواریم که ضعف‌های موجود اصلاح شود و به سطح کیفی مطلوب دست یابند.

وی درباره حمایت انجمن صنفی تولیدکنندگان نوشت‌افزار کشور از نوشت افزار ایرانی تاکید کرد: بحث اصلی نوشت‌افزار در انجمن تولیدکنندگان نوشت‌افزار، تنوع تولیدات اعضای انجمن است و همکاری مناسبی با مجمع نوشت افزار ایرانی اسلامی داشتیم و کاراکتر فیلشاه بر روی برخی محصولات استفاده شد و در برنامه‌ریزی این انجمن همکاری بیشتر با مجمع نوشت افزار ایرانی اسلامی وجود دارد.

صنعتکار درباره سخنان سخنگوی دولت مبنی بر تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به نوشت‌افزار گفت: حدود ۹۹درصد بخش نوشت‌افزار از ارز ۴۲۰۰ تومانی استفاده نکرده است و ماه‌های ابتدایی سال ۹۸ بخش کوچکی  از تولیدکنندگان مداد از ارز ۴۲۰۰ تومانی استفاده کردند و مجدد با ارز نیمایی واردات مواد اولیه را انجام می‌دهند و اکثر تولیدات در حوزه نوشت‌افزار بدون ارز ۴۲۰۰ تومانی صورت گرفته است.

رئیس انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان نوشت‌افزار کشور درخصوص اهمیت تولید در سخنان رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کرد: چندسال است که مقام معظم رهبری بر تولید داخلی تاکید دارند و در دو سال اخیر، وزارت صمت حمایت‌های خوبی از صنعت نوشت‌افزار داشته اند اما متاسفانه سازمان‌های دیگر باعث توقف برخی اقدامات این وزارتخانه شده‌اند و نهادهای دیگر نظیر بانک مرکزی، وزارت امور اقتصاد و امور دارایی و محیط زیست با اقدامات خود رشد تولید را متوقف کرده‌اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *