صادقی نیارکی: محدودیتی برای حمایت از نوشت افزار ایرانی در وزارت صمت وجود ندارد

به گزارش ایران نوشت؛ هفتمین نمایشگاه «ایران نوشت» صبح امروز در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان افتتاح شد. در این مراسم مهدی صادقی نیارکی، مدیر کل صنایع غیر فلزی وزارت صمت گفت: سابقه آشنایی من با دوستان مجمع نوشت افزار ایرانی اسلامی به شش سال پیش برمی گردد که کار مقدماتی و ابتدایی را در زمینه تولید نوشت افزار آغاز کردند. امروز خوشبختانه نه تنها تعداد و مشارکت تولیدکنندگان افزوده شد بلکه به تولید محتوا نیز پرداخته شده است.

وی با اشاره به درونگرا بودن، درون زا بودن و مردمی بودن به عنوان فاکتورهای مهم در تولید ملی اشاره و بیان کرد: محصولی که جزو تولید ملی است، براساس مزیت های داخل کشور تولید شود. چون محصولات تولید ملی برون زاست اهمیت زیادی دارد و براساس مبانی، ارزش ها و مواد اولیه داخل عرضه می شود.

نیارکی با بیان اینکه علاوه بر تولید نیاز جامعه ۸۰ میلیونی، هم محصول و هم مبانی ارزشی مان را صادر کنیم، گفت: نکته سوم مردمی بودن محصولات تولید ملی است. چهار پنج جوان انقلابی وارد عرصه تولیدنوشت افزار ایرانی اسلامی شده اند. این جوان ها بدون هیچ حمایتی براساس دانسته ها، داشته ها و علایقشان وارد عرصه شده اند.

مدیر کل صنایع غیر فلزی وزارت صمت با بیان اینکه محصولات فرهنگی و محصولاتی که به جامعه تاثیر گذار ما معرفی می‌شود، باید مفاهیم داشته باشد، تصریح کرد: محصولات ما در زمینه نوشت افزار باید قابلیت رقابت داشته باشد. با جهش قیمت ارز، تولید ملی ارزشمند شد و امروز که نرخ ارز به قیمتی معقول و با ثبات رسیده تولید ملی اهمیت پیدا کرده است.

وی افزود: شرکت هایی در حوزه نوشت افزار کالایشان را با فناوری نانو و آنتی باکتریال تولید می کنند که به نگاهی هوشمندانه در زمینه سیاست گذاری و ترویج این کالاها و محصولات نیاز دارند.

صادقی نیارکی خاطرنشان کرد: امام راحل تاکید فراوانی بر استقلال فرهنگی داشتند و مقام معظم رهبری نیز بر موضوعات فرهنگی تاکید دارند. در وزارت صمت هیچ حد و مرزی برای حمایت از نوشت افزار ایرانی وجود ندارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *