سرلشکر جعفری: نوشت‌افزار ایرانی به حمایت حاکمیت و دولت نیاز دارد

سردار سرلشکر محمدعلی جعفری در حاشیه بازدید از هفتمین نمایشگاه ایران نوشت در گفتگو با خبرنگار ایران نوشت درخصوص ارزیابی خود از این نمایشگاه اظهار کرد: زمانی که در نمایشگاه نوشت افزار ایرانی به دقت به محصولات توجه می شود، همت و تلاش نیروهای جوان، دلسوز و متعهد ایرانی مشاهده می‌شود که نسبت به ارزش‌های کشور، کالای ایرانی و تربیت نسل آینده دلسوز هستند.

فرمانده قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیه‌الله (عج) ادامه داد: ظرف سالیان اخیر تلاش‌های خوبی صورت گرفته است. در این عرصه چند موضوع مهم وجود دارد؛ یکی از آن‌ها کاراکترسازی و شخصیت‌سازی است که نیاز به ساخت آن وجود ندارد، بلکه وجود دارند و شخصیت های ملی فراوانی داریم که در عرصه‌های مختلف افتخارآفرینی کرده‌اند اما متاسفانه فعالان حوزه نوشت‌افزار کمر همت به معرفی آن‌ها نبسته‌اند.

وی درباره سرمایه‌گذاری در صنعت نوشت‌افزار ایرانی خاطرنشان کرد: مشکل بزرگی به نام سرمایه‌گذاری وجود دارد که باید حاکمیت، دولت، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی موضوعات فرهنگی را پیگیری کنند و از تولیدات داخلی حمایت‌های لازم صورت گیرد.

سرلشکر جعفری افزود: امیدواریم که نمایشگاه ایران نوشت، مسئولان کشور را نسبت به فرهنگ‌سازی حمایت از محصول ایرانی حساس کند. قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیه‌الله(عج) نیز در حد بضاعت خود، از نوشت‌افزار ایرانی حمایت می‌کند اما توسعه و گسترش آن، نیازمند سرمایه‌گذاری‌های بیشتر است.

فرمانده قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیه‌الله (عج) با اشاره به تاثیر صنعت نوشت‌افزار بر مسائل اقتصادی تصریح کرد: سرمایه‌گذاری در حوزه نوشت‌افزار بازدهی اقتصادی مناسبی دارد و سرمایه‌گذارانی که به دنبال سود مطلوب هستند، باید قدرت ریسک داشته باشند و وارد این عرصه شوند و امیدواریم که در سال آینده شاهد رفع مشکلات حوزه نوشت‌افزار در بخش سرمایه‌گذاری و شخصیت‌سازی باشیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *