رمضان‌پور: کیفیت نوشت‌افزارهای ایرانی در سطح محصولات خارجی است

مجتبی رمضان‌پور در گفتگو با خبرنگار ایران نوشت درخصوص شرکت فرمی‌نو و محصولات آن اظهار کرد: مجموعه فرمی‌نو در سال ۹۷ افتتاح شده و با حدود پنج محصول فعالیت خود را آغاز کردیم که در قالب خط‌کش عرضه می‌شدند. مواد موردنیاز و اصلی برای فعالیت شرکت فرمینو، محصولات پتروشیمی و مواد پلاستیکی است. در سال جاری به صورت زیرساختی کار را انجام می‌دهیم و حدود ۲۰ محصول تولید می شود. محصولات شرکت شامل انواع خط‌کش، ظرف غذا، تراش، گیره دفتر و قفل کلاسور است.

مدیر مجموعه فرمینو درباره وضعیت صنعت نوشت افزار در کشور بیان کرد: این احساس وجود دارد که در حال پیشرفت هستیم و کشور به تدریج از حالت وابستگی به واردات نوشت افزار خارج می شود و وضعیت تولید نوشت افزار بهتر شده است. در گذشته حدود ۳۰ درصد بازار نوشت افزار از داخل و ۷۰ درصد از طریق واردات تامین می شد، اما به نظرم در حال حاضر بالای ۵۰ درصد بازار را کالاهای ساخت ایران تصاحب کرده اند.

وی درباره جدیترین تولیدات شرکت فرمینو تصریح کرد: ظرف غذا، قیچی مهدکودک، قفل کلاسور و تراش از جدیدترین محصولات فرمینو محسوب می شود که این محصولات تا به حال وارداتی بوده اند وبا همت و تلاش مجموعه توانستیم کار تولید این کالا را شروع کنیم.

رمضان‌پور درخصوص استقبال مردم از نوشت‌افزار ایرانی تاکید کرد: شرایط اقبال مردم نسبت به خرید نوشت افزار ایرانی نسبت به سال های قبل بهتر شده است. تقاضا بهتر شده و مردم به نوشت افزار ایرانی روی خوش نشان داده اند و اگر کیفیت محصولات را روزبه‌روز افزایش دهیم، نگاه مردم نسبت به نوشت افزار ایرانی بهتر خواهد شد.

مدیر مجموعه فرمی‌نو درباره نقاط ضعف صنعت نوشت افزار خاطرنشان کرد: از لحاظ محتوا تهی هستیم و دستمان خالی است. کیفیت محصولات نوشت‌افزار در حال پیشرفت است و تولیدات ایرانی کیفیتی در سطح محصولات خارجی دارند اما اقدامات فرهنگی نظیر تصاویر جذاب ایرانی مورد غفلت واقع شده است و باید به لحاظ محتوا به طور جدی کار کنیم تا رونق صنعت نوشت افزار صورت گیرد.

وی درباره این نکته که چه انتظاری از نهادها و ارگان‌ها دارید، گفت:  از نهادها و ارگان ها انتظار خاصی نداریم و درخواستمان این است که در کار و فعالیت تولیدکنندگان سنگ اندازی نکنند. سازمان ها تا به حال حمایتی نکرده اند و ما هم انتظاری از آن ها نداریم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *