دهقانکار: نوشت‌افزار کالایی راهبردی محسوب می‌شود

به گزارش ایران‌نوشت به نقل از رادیو اقتصاد، ایوب دهقانکار اظهار کرد: کارهای مطالعاتی خوبی در معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای یکسری از کالاها فرهنگی به خصوص اقلام استراتژیک انجام شده است.

مشاور اجرایی معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: گروهی از کالاهایی که واژه استراتژیک می تواند به آنان اطلاق کرد همین اقلامی هستند که در بسته نوشت افزار قرار می گیرند.

وی گفت: بطورکلی با توجه به اینکه بخش زیادی از جمعیت کشور را دانش آموزان، دانشجویان، فرهنگیان و استادان دانشگاه تشکیل می دهند این کالاها مخاطب زیادی در سطح جامعه دارند. وقتی مخاطب یک کالا در جامعه زیاد باشد بدون شک گردش مالی واقتصادی چنین اقلامی سهم قابل توجهی در اقتصاد کشور اعم از صادرات و واردات خواهد داشت.

دهقانکار تصریح کرد: این کالاها فقط تجاری و اقتصادی نبوده بلکه حامل یک پیام، بار و تاثیر فرهنگی در جامعه هستند بنابراین از این منظر نوشت افزار یک کالای استراتژیک و راهبردی در کشور به حساب می آید.

وی در بخش دیگری از سخان خود ضمن اشاره به برگزاری نشست هفته گذشته تولید کنندگان نوشت افزار کشور با معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: این جلسه صمیمی، دوستانه و بسیار کاربردی بود و تولیدکنندگان در نشست مزبور به بیان مشکلات خود پرداختند. بخش عمده از مشکلات تولید کنندگان نوشت افزار مربوطه به حوزه کاغذ بود.

دهقانکار گفت: سیاست دولت بر این است که ارز دولتی فقط برای کاغذ تولید کتاب تخصیص داده شود و بقیه از ارز آزاد استفاده کنند.

وی افزود: اهمیت نوشت افزار اگر بیشتر از کتاب نباشد کمتر از آن نیست، چرا که به عنوان یک کالای شکل دهنده روح و روحیه کودکان در جامعه محسوب می شود.

مشاور اجرایی معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: خوشبختانه با توجه به نگاه فرهنگی که به مقوله نوشت افزار وجود داشت، تصمیم بر این شد که بتوان کاغذ مورد نیاز تولید نوشت افزار را با ارز نیمایی فراهم کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *