دهقانکار: نامه مجمع نوشت‌افزار ایرانی اسلامی در وزارت ارشاد بررسی می‌شود

به گزارش ایران‌نوشت به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ایوب دهقانکار مشاور اجرایی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص نامه‌ای که مجمع نوشت افزار ایرانی اسلامی به وزارت ارشاد ارسال کرده بود، گفت: هم اکنون نامه مجمع نوشت افزارهای ایرانی اسلامی به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دست بررسی است و نتیجه بررسی‌ها به این مجمع ارسال خواهد شد.

وی با اشاره به زمان اتمام بررسی نامه مجمع نوشت افزارهای ایرانی اسلامی بیان کرد: بررسی نامه مجمع نوشت افزارهای ایرانی اسلامی به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، طی یکی دو روز آینده به پایان می‌رسد و نتیجه به این مجمع ابلاغ می‌شود.

گفتنی است با توجه به خروج کاغذ نوشت‌افزار از دایره ارز ۴۲۰۰، پیش‌بینی می‌شود که هر دفتر مشق امسال دو یا سه برابر افزایش قیمت داشته باشد. مجمع نوشت‌افزار ایرانی اسلامی برهمین اساس برای رفع مشکلات با ارشاد نامه‌نگاری کرده که تاکنون بی‌پاسخ مانده است.

سعید حسینی، مدیر مجمع نوشت افزار ایرانی اسلامی از پیگیری و نامه نگاری های متعددی که برای حل مشکلشان در زمینه کاغذ انجام داده بودند، خبر داده و گفته بود: ما نمی‌گوییم لزوماً کاغذ را با ارز ۴۲۰۰ تومان اختصاص دهید، ما می‌گوییم حداقل کاری که از دست دولت برمی‌آید این است که بازار را ساماندهی کند. این برنامه کوتاه‌مدت دولت باید باشد. در بلندمدت هم می‌تواند بر تولید کاغذ در داخل کشور تمرکز کند. ما منابعی مانند باگاس نیشکر داریم که می‌تواند نیاز ایران را تأمین کند. نیاز سالانه کشور در حوزه کاغذ ۴۰۰ هزار تن است،‌ با توجه به باگاس نیشکر که در هر ساله وجود دارد،‌ می‌تواند این میزان را تأمین و حتی به صادرات هم فکر کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *