دفاتر ایرانی «دیرین دیرین» رونمایی شد

مجموعه دفاتر و نوشت‌افزار ایرانی با طرحی از انیمیشن «دیرین دیرین» صبح امروز رونمایی شد.

به گزارش ایران‌نوشت، به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم رونمایی از مجموعه نوشت‌افزار و دفاتر ایرانی با طرح‌هایی از انیمیشن «دیرین دیرین» در دفتر شرکت آزاده برگزار شد.

بر اساس این گزارش در این مراسم محمد ابوالحسنی تهیه کننده و کارگردان مجموعه «دیرین دیرین»، فرهاد عظیمی، علی حدیدی مدیر شرکت آزاده، سعید حسینی از متولیان امر نوشت‌افزار حضور داشتند.

 

علی حدیدی مدیر موسسه آزاده در این برنامه گفت: هدف از رونمایی از این محصولات جذب بیشتر مخاطبان و تبلیغ برای استفاده از کالای ایرانی و خاصه لوازم التحریر ایرانی به همراه دفاتر آنهاست.

وی در ادامه با بیان اینکه موسسه آزاده با این ایده اقدام به تولید نوشت‌افزارهایی با طرح «دیرین دیرین» کرد گفت: هدف آزاده این بود که با استفاده از شخصیت‌های موجود در ایران این بار با «دیرین دیرین» وارد فضای نوشت افزار شود.

 

حدیدی با انتقاد از نبود شخصیت‌های ایرانی در بازار نوشت افزار و عدم خلق چنین شخصیت‌های در انیمیشن‌ها تصریح کرد: متاسفانه ما در ایران شخصیت‌های مختلف انیمیشنی نداریم و به دلیل این محدودیت در شخصیت‌های کارتونی می‌بینیم فضای لوازم التحریر ما از شخصیت‌های خارجی پر شده است، و تازمانیکه فکر ساخت و پخش انیمشن در ایران نباشیم هرسال فضای بیشتری از بازار ایران در اختیار شخصیت‌های خارجی قرار می‌گیرد. به امید اینکه مسئولانی که بخش انیمشین را مدیریت می‌کنند از مرحله شعار عبور کرده و شخصیت‌های ایرانی را وارد فضای نوشت ‌افزار کنند.

 

وی با بیان اینکه این هدف در حال حاضر در حد شعار است و به مرحله کار نرسیده، گفت: با تولید نوشت افزار ایرانی حدود چهار _ پنج سال وارد فضا شدم و این امر را چشیدم چرا که احتیاج به تبلیغ، برنامه‌ریزی، پخش کارتون‌ها و انیمیشن‌ها داریم، این نیاز مشهود است چرا که برای بالابردن تنوع محصولات نیازمند مقدمات هستیم؛ اما متاسفانه در «شکرستان» این امر حادث نشد و با جابه جایی تهیه‌کننده و بی برنامه‌گی و حتی مبدل شدن انیمیشن‌ها به عروسک مجموعه شکرستان محبوبیت خود را از دست داد و مخاطبانش در بازار ایران ریزش کردند، امیدوارم روزی فرا رسد تا امثال این انیمیشن ها با مدیریت بهتری فضای کشور را در بر گیرد.

این مدیر آزاده با بیان اینکه تازه‌ترین نوشت‌افزار بویژه دفترچه‌های دانش‌آموزان این بار با طرحی از «دیرین دیرین» طراحی شده است، گفت: مجموعه پر مخاطب دیرین دیرین این بار همراه دانش آموزان با دفترچه‌هایش راهی مدارس می‌شود. این مجموعه انیمیشن مخاطبان بسیار دارد و شخصیت «گیلول » از دیگر طرح‌های این مجموعه است که برای امسال در نظر گرفته شده است.

مدیر شرکت آزاده بیان داشت: در نوشت‌افزارهای «دیرین دیرین» از ویژگی هشت رنگ با طراحی و رنگ ویژه استفاده شده است، امیدوارم این دفاتر در سال تحصیلی جدید همراه دانش آموزان در مدارس باشد.

موسسه آزاده پیش از این روی نوشت افزارهای خود از شخصیت‌هایی چون شکرستان، کلاه قرمزی، پهلوانان، سنجد و جناب‌خان استفاده کرده بود که بسیار هم مورد اقبال دانش آموزان قرار گرفت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *