داعی: تأمین مواد اولیه، مشکل اصلی در تولید نوشت‌افزار ایرانی است

سجاد داعی در گفتگو با خبرنگار ایران نوشت درخصوص معرفی شرکت و محصولات آن گفت: مجموعه گل یا پوج در اواخر سال ۹۵ فعالیت خود را با هدف تولید محصول ایرانی و خاص آغاز کرد. با دو مجموعه «دنیای آرامش» و «دنیای عجیب» کار را شروع کردیم و نیت اصلی ما هویت دادن به دفاتر بود چراکه دانش آموزان چندین ماه را با دفاتر سپری می کنند و دغدغه ما استفاده از طرح های کاملا ایرانی است. محصولات ما شامل دفتر سیمی، چسبی و دفترچه یادداشت است و در سال ۹۸ به خلق کاراکتر پرداختیم که نامگذاری آن قطعی نشده است.

مدیر مجموعه گل یا پوچ ادامه داد: مجموعه «دنیای آرامش» را با چهار طرح آغاز کردیم که تلفیقی از کاشی های سنتی ایرانی و نوشته های انرژی‌بخش و خداشناسی بود و در مجموعه «دنیای عجیب» نیز از طراحی حیوانات استفاده شده است.

وی با اشاره به موفقیت های محصولات گل یا پوچ تاکید کرد: محصولات این مجموعه با استقبال خوبی مواجه شده است و در سال ۹۶ اعلام شد که نمانام گل یا پوچ، مقام اول استارت آپ فرهنگی، نوآوری و خلاقیت را کسب کرده است. همچنین رتبه دوم جایزه فیروزه در سال ۹۷ نیز توسط مجموعه گل یا پوچ کسب شد و سعی کردیک که محصولات را گسترش دهیم و از سه محصول به دوازده محصول برسانیم.

داعی درباره دغدغه تولیدکنندگان نوشت افزار ایرانی تصریح کرد: مشکل اصلی تولیدکننده، تأمین مواد اولیه است و مجبور شدیم که با کمترین تیراژ در نمایشگاه حضور پیدا کنیم و محصولات جدید را معرفی نماییم. به ناچار سود محصولات را به حداقل رساندیم تا مخاطبان بتوانند خرید خود را انجام دهند. در نمایشگاه ایران نوشت شرکت کردیم و موانع و مشکلات همچنان باقی است اما این موارد موجب دلسردی نمی شود.

مدیر مجموعه گل یا پوچ درخوص محصول جدید این شرکت خاطرنشان کرد: مجموعه «شهر من» را به مرحله تولید رسانده ایم تا دانش آموزان دفتر مربوط به شهر خود را داشته باشند تا با ساز محلی، غذاهای سنتی و اماکن تاریخی محل زندگی‌شان آشنا شوند. در حال حاضر در نمایشگاه از دفاتر مربوط به استان‌های تهران، اصفهان، لرستان و یزد رونمایی کردیم که مجموعه «شهر من» حدود چهارده استان را شامل می شود که در حال طراحی آن‌ها هستیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *