خوراکیان: مرکز ملی فضای مجازی از جریان خلق نمادها و تصاویر ایرانی حمایت می‌کند

امیر خوراکیان در گفتگو با خبرنگار ایران نوشت درخصوص تامین محتوای کودکان از طریق فضای مجازی و تاثیرات آن اظهار کرد: درباره بازی‎ها باید یادآور شوم که رده بندی سنی صورت گرفته و کارهای تکمیلی آن در بنیاد ملی بازی‌ای رایانه‌ای در حال انجام است که برای خانواده‌ها جنبه آموزشی داشته باشد و از ابعاد بازی و تاثیرات آن بر کودک آگاهی داشته باشند. انتظاری از خانواده‌ها وجود ندارد که اطلاعات فنی و حرفه‌ای درخصوص بازی‌ها داشته باشند و خانواده‌ها معمولا به ظاهر بازی نکاه می‌کنند.

معاون مرکز ملی فضای مجازی ادامه داد: نگاه تخصصی به بازی‌ها، وظیفه نهادهایی است که جایگاه نظارتی و کیفی دارند. در حوزه نمادها و شاخص‌ها اقداماتی انجام نشده است؛ در حوزه vod نیز کارهایی صورت گرفته و گزارش‌هایی تهیه شده است چراکه بخشی از محتوای فضای مجازی به ویدئو و تصویر اختصاص دارد؛ در حال تهیه مدلی هستیم تا سهم نهادهای مختلف تعیین شود تا نحوه مقررات شفاف‌تر شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: پلتفرم‌ها و تولیدکنندگان باید در رقابت با خارجی‌ها حمایت شوند و هدف رگولاتوری، تضعیف سرویس‌ها و تولیدات داخلی نیست. از نظر محتوا باید حمایت‌هایی صورت گیرد تا منطبق بر اصول ملی و اسلامی باشد و در حوزه صوت و تصویر و بازی اقدامات خوبی صورت گرفته است اما در حوزه نمادها اقدام جدی انجام نشده و این موضوع را در دستور کار قرار می‌دهیم تا در فرآیند کاراکترسازی تقسیم وظایف صورت گیرد.

خوراکیان درباره ویژگی نمایشگاه ایران نوشت تاکید کرد: یکی از ویژگی‌های مهم این نمایشگاه، پشتوانه نظری و مطالعاتی آن است که این خصوصیت به وضوح قابل مشاهده است که بررسی‌ها و تحلیل‌هایی انجام شده و فرآیندی طراحی شده و اقدامات اجرایی به میدان آمده و تمام این حلقه‌ها در فرآیند منطقی و حکیمانه دیده شده است و به طور کل باید اذعان کرد که برگزاری نمایشگاه نوشت افزار ایرانی اقدامی ارزشمند بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *