حمایت پاتوق فرهنگ قاف از سرپرستان خانوار در راستای حمایت از طرح کارآفرینی اجتماعی

فرهاد براتی در گفتگو با خبرنگار ایران نوشت درخصوص مجموعه قاف و محصولات آن اظهار کرد: این مجموعه در سال ۹۱ شروع به فعالیت نمود و با سه تولید کننده شروع به کار کردیم و در حال حاضر بالغ بر ۱۵۰ تولیدکننده با مجموعه قاف در ارتباط هستند. مجموعه قاف حدود ۱۰ هزار محصول دارد که شامل سفال، سرامیک، صندوقچه، دفتر، کیف و کوله پشتی است.

مدیر پشتیبانی پاتوق فرهنگ قاف درباره نقاط قوت صنعت نوشت افزار تصریح کرد: گرانی مواد و ابزار لازم برای تهیه محصولات، مهمترین نقطه ضعف برای تولید ابن کالاها محسوب می شوند و برخی تولیدکننده ها بخاطر بالابودن هزینه تولید، فعالیت نمی کنند. سعی کردیم تا در برخی هزینه های تولید صرفه‌جویی کنیم و کالای ایرانی باکیفیت را تهیه کنیم تا مردم خرید خوبی داشته باشند و محصولات ارائه شده مجموعه قاف در نمایشگاه ایران نوشت با سود ۲۰ درصد عرضه می شود.

وی در مورد نقاط قوت محوصلات قاف تاکید کرد: برجسته ترین نکته در تولیدات قاف، سنتی بودن آن ها است و از طرح های اسلیمی استفاده می شود و اکثر افراد به اینگونه محصولات روی خوش نشان داده اند و محصولاتی که طرح سنتی دارند، فروش خوبی دارند و دانش آموزان و دانشجویان از آن ها استقبال می کنند.

براتی درخصوص نحوه فعالیت پاتوق فرهنگ قاف خاطرنشان کرد: محصولات این مجموعه به ۳ حالت عرضه می شود: دسته اول محصولاتی است که توسط خود مجموعه تولید می شود که شامل سفال و سرامیک و عروسک است. دسته دوم نبه این حالت است که نمایندگی یک سری از محصولات را برعهده داریم. حالت سوم نیز بدین گونه می باشد که تولیدات کارگاه های کوچک که بعضا سرپرست خانوار هستند را پخش می کنیم. این محصولات شامل گردنبند، زیورآلات، گلدوزی روی پارچه و وسایل چوبی است و ما از این سرپرستان خانوار حمایت می کنیم تا در حوزه کارآفرینی نیز نقش موثری را ایفا کنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *