حلواییان: مقابله با ورود نوشت‌افزار قاچاق، لازمه ارتقای نوشت‌افزارهای ایرانی است

محمدحسن حلواییان در گفتگو با خبرنگار ایران نوشت درخصوص سال تاسیس مجموعه بچه های آسمانی و اهداف آن اظهار کرد: مجموعه بچه‌های آسمانی از سال ۹۴ با ورود حرفه‌ای به مقوله شخصیت پردازی موفق به تولید محصولات فاخر در حوزه کودک و نوجوان با محوریت خانواده ایرانی-اسلامی و طراحی تصاویر دیجیتال زیبا و پرمحتوا شده است.

مدیر مجموعه بچه‌های آسمانی ادامه داد: در تصاویر این مجموعه به مفاهیم قرآن کریم، احادیث ائمه اطهار و بیانات مقام معظم رهبری پرداخته شده است. همچنین این مجموعه توانسته برای اولین بار در ایران به تولید محصولات شخصیت محور باکیفیت بپردازد.

وی افزود: مجموعه بچه‌های آسمانی در سال‌های ۹۴ و ۹۵ و ۹۶ و ۹۷ تولیدکننده برتر محصولات خانواده و نوشت‌افزار شده است. از اهداف این مجموعه می‌توان به مقابله با جنگ نرم مخصوصا در حوزه شخصیت‌های استفاده شده در نوشت افزار، تولید محصولات خانواده با محوریت شخصیت‌های ایرانی و تولید انیمیشن ایرانی اشاره کرد.

حلواییان درباره وضعیت صنعت نوشت افزار در کشور بیان کرد: وضعیت این حوزه در کشور برون‌سپاری شده و درصد بالایی از کالاها وارداتی است و در اکثر موارد از تولید داخلی حمایت نمی‌شود و سرمایه‌گذاری هم صورت نمی‌گیرد و انتظار داریم که حمایت لازم از تولید داخلی، تامین مواد اولیه و مقابله با کالای قاچاق توسط سازمان‌های مربوطه انجام شود تا شاهد رونق صنعت نوشت افزار باشیم.

مدیر مجموعه بچه‌های آسمانی در مورد جدیدترین تولیدات مجموعه بچه‌های آسمانی در سال ۹۸ گفت: علاوه بر محصولاتی نظیر نوشت افزار و ساعت دیواری، میز و صندلی تحریر و میز تاشوی تحریر نیز به سبد کالای این مجموعه اضافه شده است.

وی درخصوص نقاط ضعف در حوزه نوشت افزار تصریح کرد: نبود تولیدی به اندازه کافی، طراحی‌های ضعیف، کمبود کاراکترهای ایرانی برای استفاده در محصولات، فقدان زیرساخت صنایع و ابزار صنعتی جدید و عدم تامین سرمایه کافی از مشکلاتی است که تولیدکنندگان نوشت افزار با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

حلواییان در پایان خاطرنشان کرد: مشکلات موجود در حوزه نوشت افزار و لوازم التحریر موجب شده تا استقبال مناسبی از محصولات ایرانی صورت نگیرد که امیدواریم با حمایت افراد و ارگان‌های مرتبط با این امر، شاهد پیشرفت محسوسی در این حوزه باشیم.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *