حمایت وزارت ارشاد از جریان نوشت‌افزار ایرانی با ایجاد دبیرخانه جایزه فیروزه

علی فریدونی در بازدید از نمایشگاه ایران نوشت در گفتگو با خبرنگار ایران نوشت درخصوص وضعیت صنعت نوشت افزار در ایران اظهار کرد: نگاه وزارت ارشاد در این حوزه، فرهنگ سازی، استفاده از الگوها و نمادها و شاخص هویت ایرانی اسلامی است. در حوزه مصرف عمومی و تولید باید وضعیت از آنچه که در حاضر وجود دارد، بهتر باشد. در حوزه طراحی و کاراکتر و نماد که باید در حوزه نوشت افزار به طور جدی به آن پرداخته شود و خلاقیت و ابداع وجود داشته باشد که حوزه مصرف عمومی، تولید و طراحی به سمت الگوها و باورمندی جامعه ایرانی با ویژگی‌های اسلامی و هویت تاریخی حرکت کند.

مدیر کل مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: حوزه نوشت افزار باید مانند سایر حوزه‌های مصرف و تولید به سمت و سوی الگوسازی و اقدامات ترویجی نوین سوق پیدا کند.

وی درباره ارزیابی خود ار نمایشگاه ایران نوشت تصریح کرد: مجمع نوشت افزار ایرانی اسلامی در موضوعاتی نظیر ارتقای طراحی و تولید و آشناساختن مصرف عمومی گام برمی‌دارد و هرساله به سمت و سوی نیازسنجی و مخاطب شناسی جدید و تغییر و تحول حرکت می کند که این امر مشهود است.

فریدونی افزود: در نمایشگاه امسال، الگوهای جدید و چینش مناسب غرفه ها قابل مشاهده است و حرکت رو به جلویی را مشاهده می کنیم. ارتباط نمایشگاه نوشت افزار با جایزه فیروزه و الگویابی از نیازسنجی در این نمایشگاه ها، برای جایزه فیروزه هم مناسب است و این نمایشگاه به طرف تغییر و تحول در حوزه هویت سازی و باورسازی حرکت می کند.

مدیر کل مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره حمایت سازمان‌ها و نهادها از جریان نوشت افزار ایرانی خاطرنشان کرد: در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حرکت جدیدی در مفهومی به نام کالای فرهنگی رخ داده و پرداختن به این محصولات ضرورت دارد. یکی از اقداماتی که صورت گرفته شکل گیری دبیرخانه جایزه فیروزه است که یکی از اهتمام‌های آن پرداختن به حوزه نوشت افزار است.

وی ادامه داد: دبیرخانه جایزه فیروزه و معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به طرف شکل دهی تفکری هستند که حمایت‌هایی صورت گیرد و معاونت فرهنگی در حوزه کاغذ حرکت جدیدی را شروع کرده که امیدواریم به تولیدکنندگان نوشت افزار نیز کمک شود تا بدون دغدغه به فعالیت خود بپردازند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *