حجت‌الاسلام رحیمیان: موفقیت صنعت نوشت‌افزار ایرانی منوط به همکاری سازمان‌ها با یکدیگر است

حجت الاسلام محمدحسن رحیمیان در حاشیه بازدید از هفتمین نمایشگاه ایران نوشت در گفتگو با خبرنگار ایران نوشت درخصوص نمایشگاه نوشت‌افزار ایرانی اظهار کرد: آنچه مشاهده کردیم یقینا جلوه ای از مجاهدت و جهاد در راه خداست چراکه این نمایشگاه‌ها سبب استحکام فرهنگ کشور می‌شود. این موضوع که بتوانیم در عرصه محصولات فرهنگی و نوشت افزار آنچه را که مطابق مصالح ملی و دینی ما می باشد را تولید و عرضه کنیم، از مهمترین مسائلی است که باید در جامعه شکل بگیرد و از عزیزانی که در این عرصه مشغول فعالیت می باشند، تقدیر می کنم.

تولیت مسجد مقدس جمکران ادامه داد: موفقیت در حوزه نوشت افزار منوط به هم‌افزایی و همکاری مجموعه نظام است، یعنی مردم استقبال کنند و فرهنگ گرایش به محصولات داخلی را جایگزین گرایش به محصولات وارداتی کنند که موضوع فرهنگ‌سازی حمایت از کالای ایرانی در ابعاد اقتصادی و فرهنگی تاثیرگذار است. اگر نیاز کشور به نوشت افزار در داخل تامین شود، شاخص اشتغال به طور محسوسی رشد خواهد کرد و اگر هزاران میلیارد تومان را به خرید خارجی اختصاص دهیم، جامعه را در شرایط حساس کنونی تهی کرده ایم که خطای بزرگی به حساب می آید.

وی با اشاره به اهمیت حمایت از نوشت افزار ایرانی خاطرنشان کرد: تمام سازمان ها و افراد ملزم هستند تا محصولات ایرانی را در جامعه حمایت کنند تا برای تهیه کالا، محتاج کشورهای بیگانه نباشیم. رسانه ها باید برای فرهنگ سازی حمایت از تولید ایرانی جدیت بیشتری از خود نشان دهند و سازمان‌ها پشتیبانی لازم را انجام دهند و برای تامین نیاز سازمان متبوع خود، کالای ایرانی را خریداری نمایند و امیدواریم که در آینده نزدیک تمام نیاز نوشت افزار، در داخل کشور تامین شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *