باقریان: نهادهای نظارتی از ورود تصاویر شخصیت‌های خارجی در حوزه نوشت‌افزار جلوگیری کنند

به گزارش ایران‌نوشت، ششمین نمایشگاه بین‌المللی نوشت افزار و تجهیزات مهندسی کشورiran penex  از ۱۱ تیر لغایت ۱۴ تیر در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار شد. در نمایشگاهiran penex 107  شرکت حضور داشتند که از این تعداد حدود ۳۰ شرکت، نماینده واردکننده نوشت‌افزار  و ۷۵ شرکت در حوزه تولیدات اداری و لوازم‌التحریر فعالیت داشتند. همچنین انجمن اسباب‌بازی و انجمن تولیدکنندگان نوشت‌افزار نیز در نمایشگاه iran penex  شرکت کرده‌ بودند .

در محل برگزاری نمایشگاه ایران پنکس(iran penex) به سراغ غرفه «مجموعه آرش» رفتیم. جواد باقریان که مدیر این مجموعه است، درباره فعالیت مجموعه آرش بیان کرد: مجموعه آرش اولین مجموعه فعال در حوزه تجاری‌سازی کاراکترهای ایرانی است و تلاش می‌کنیم تا با استفاده از زیرساخت‌های قانونی، از حضور کاراکترهای خارجی جلوگیری به عمل آید و جلسات متعددی برگزار می‌کنیم تا صاحبان بنگاه‌های تولیدی در این بحث وارد شوند.

وی درخصوص حق مالکانه تصاویر شخصیت‌ها عنوان کرد: حق مالکانه کاراکترها پرداخت می‌شود و به صورت رایگان به سایر شرکت‌ها ارائه می‌شود، به طور مثال شخصیت فیلشاه برای استفاده در صنایع مختلف به مجموعه‌هایی همچون صحت، شرکت ساتکس(تولید پارچه کیف و کفش)، شرکت سفیر، شرکت فرش توس مشهد و … ارائه شده و در حال حاضر ۱۱۰ قرارداد با شرکت‌های گوناگون منعقد شده است.

باقریان در مورد همکاری سایر بخش‌ها با مجموعه آرش اظهار کرد: مراکزی مانند سازمان اوج و شبکه پویا با مجموعه آرش همکاری داشته‌اند، البته اگر بخش نظارتی و دولت در این حوزه وارد نشوند، اتفاق خاصی رخ نمی‌دهد و نهادهای نظارتی باید از ورود تصاویر شخصیت‌های خارجی به حوزه نوشت افزار جلوگیری به عمل آورند.

مدیر مجموعه آرش درباره اهداف این مجموعه و برنامه های پیش‌رو خاطرنشان کرد: هدف اصلی ما بحث اشتغال‌زایی است تا تولیدکنندگان برای حضور در بازار ترغیب شوند و اثر فعالیت خود را مشاهده کنند و سعی داریم که توسط تولیدکنندگان دیده شویم تا در بحث اشتغال جوانان، گام‌های موثری برای رفع معضل بیکاری برداشته شود. همچنین به دنبال برگزاری جشنواره کالا و محتوای ایرانی هستیم تا مردم به‌طور محسوس از کیفیت کالاهای ایرانی آگاه شوند تا به مرور زمان سطح اعتماد به محصولات ایرانی افزایش یابد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *