اوحدی: سازمان فرهنگی هنری شهرداری از جریان نوشت‌افزار ایرانی حمایت می‌کند

سعید اوحدی در حاشیه بازدید از هفتمین نمایشگاه ایران نوشت در گفتگو با خبرنگار ایران نوشت درخصوص ارزیابی خود از نمایشگاه نوشت افزار ایرانی اسلامی اظهار کرد: از دو منظر باید به نمایشگاه ایران نوشت توجه شود؛ ییکی از مباحث، موضوع فرهنگی است که امروزه جریان فرهنگی و تهاجم فرهنگی به یک جریان بسیار پیچیده و فنی تبدیل شده که اتاق فکرهای بسیار غنی دارد و دنیا را تحت تاثیر قرار می دهد.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ادامه داد: اگر امروزه مشاهده می شود که در فاصله زمانی کوتاه، کاراکتر و شخصیتی به الگو تبدیل می‌شود، اتفاقی نیست و بیانگر یک جریان فکری هدفمند و قوی است. اگر رهبر معظم انقلاب فرمودند که امروز بنیان خانواده مورد هدف قرار گرفته تا این بنیان متلاشی شود. برای رده های سنی افراد محصولات گوناگون ساخته می شود و پیوست های فرهنگی متفاوت تولید می شود تا مخاطب جذب شود.

وی خاطرنشان کرد: نمایشگاه ایران نوشت با رویکرد مقابله با ورود تصاویر خارجی که منطبق با ارزش های ایرانی و اسلامی نیست، برگزار می شود. این نمایشگاه ها باید تقویت شوند و از برگزارکنندگان تقدیر شود. بحث دیگر در حوزه نوشت افزار مربوط به مسائل اقتصادی است. چنددرصدی از نوشت افزارهای موجوددر داخل، به کالاهای ناهنجار اختصاص دارد؟ جای سوال وجود دارد که علی رغم تاکید مقام معظم رهبری بر رونق تولید ملی، چرا در حوزه نوشت افزار دست بسته عمل می شود؟

اوحدی ضمن اشاره به نحوه حمایت از نمایشگاه ایران نوشت و تبدیل این نمایشگاه به یک جریان در جامعه تصریح کرد: با برگزاری یک نمایشگاه در بازه زمانی ۱۲روزه در این منطقه از تهران(خیابان حجاب)، نمی‌توانیم جریان حمایت از نوشت افزار را به وجود آوریم. محصولات فاخری در نمایشگاه ایران نوشت وجود دارد که تصاویر زیبای اساطیر ملی و مذهبی بر روی آن ها وجود دارد. شهروندانی که در نقاط دور زندگی می کنند، ممکن نیست که با این ترافیک و مشغله برای خرید نوشت افزار به این نقطه مراجعه کنند.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران درباره حمایت این سازمان از نوشت افزار ایرانی تاکید کرد: مجموعه سازمان فرهنگی هنری شهرداری این آمادگی را دارد که از نوشت افزار ایرانی اسلامی حمایت های لازم را انجام دهد. مردم به دنبال کالای باکیفیت هستند که در نمایشگاه ایران نوشت وجود دارد اما اطلاعی از آن ندارند.

وی افزود: باید تمام نهادها برای حمایت از نوشت افزار ایرانی به صحنه بیایند و سازمان صداوسیما نیز به صورت جدی تری وارد عمل شود که انصافا رئیس صداوسیما حمایت های خوبی را انجام داده است و شهرداری تهران و سازمان زیباسازی موظف هستند تا در جهت حمایت از رونق تولید ملی حرکت کنند و در عرشه های پل و سازه های فرهنگی بیلبوردهایی نصب شود.

اوحدی در ادامه سخنان خود درباره حمایت از نوشت افزار ایرانی گفت: سازمان فرهنگی هنری شهرداری آمادگی این را دارد تا کار مشترکی با مجمع نوشت افزار ایران اسلامی انجام دهد تا جریان سازی عمومی شکل بگیرد و به گفتمان تبدیل شود. چرا نمادهای خارجی باید الگوی کودکان ایران باشند؟ تمام امکانات نظیر رسانه ملی، تولید، چاپ و حمایت مردم را در اختیار داریم، پس چرا نباید موفق باشیم؟ در آموزه های ملی و دینی مفاخری وجود دارند که باید به الگو تبدیل شوند و این کار به حمایت و همدلی نیاز دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *