اجرای طرح «مهربانی در مهر» با هدف تهیه نوشت‌افزار ایرانی-اسلامی

به گزارش ایران‌نوشت، معصومه حسنی خونسار درخصوص طرح «مهربانی در مهر» اظهار کرد: به دنبال برگزاری موفق پویش «بهار مهربانی» که با هدف کاهش آلام مردم به ویژه کودکان، کاهش آسیب‌های اجتماعی، پرکردن اوقات فراغت و سرگرمی کودکان در مناطق سیل‌زده اجرا شد، طرح مهربانی در مهر به منظور تهیه نوشت افزار اسلامی-ایرانی و کتاب‌های کمک درسی برای کودکان و دانش آموزان از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: این اقدام با توجه به نزدیک شدن به سال تحصیلی جدید و به منظور تهیه نوشت افزار اسلامی- ایرانی و کتاب‌های کمک درسی، در راستای اولویت‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای امداد فرهنگی و تأمین نیازهای روانی کودکان و نوجوانان در مناطق سیل‌زده از ۲۰ تیر تا ۳۰ مرداد ماه برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: در این مدت کتابخانه های عمومی سراسر کشور به عنوان پایگاه جمع آوری کمک‌های مردمی (شامل نوشت افزار اسلامی- ایرانی و کتاب‌های کمک درسی) فعالیت خواهند داشت.

حسنی خونسار افزود: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته در روند اجرایی طرح مهربانی در مهر اقلام جمع‌آوری شده پس از ساماندهی و تفکیک، تا تاریخ ۱۰ شهریور به انبار اداره کل منابع ارسال می شود تا پس از ارزیابی‌های لازم به استان‌های سیل زده ارسال شود و در اختیار کودکان و دانش‌آموزان این مناطق قرار گیرد.

پس از اینکه آغاز سال جدید با وقوع سیل در برخی استان‌های شمالی و غربی کشور خسارات سنگینی به برخی هموطنانمان در استان‌های مختلف تحمیل شد، دستگاه‌های مختلف با کمک نیروهای مردمی اقدام های امدادی آمادگی خود را برای کمک‌رسانی و همچنین تأمین نیازهای اولیه حادثه دیدگان سیل اعلام کردند؛ نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور نیز در مدت کوتاهی پس از این اتفاق، با فراخوان جمع‌آوری کمک‌های مردمی و اعزام کارکنان این نهاد برای ارائه خدمات فرهنگی و امدادی در این مناطق، اقدام به اجرای پویش بهار مهربانی کرد.

این حرکت در ماه مبارک رمضان نیز با عنوان طرح «بهار مهربانی در بهار قرآن» که به توزیع عادلانه اقلام جمع‌آوری شده در کتابخانه های عمومی سراسر کشور و همچنین اجرای برنامه‌های فرهنگی با محوریت ماه مبارک رمضان اختصاص داشت، ادامه یافت.

نقالی، شاهنامه خوانی، بازی‌های بومی محلی، مسابقات تفریحی، پرواز بادبادک‌ها، قصه گویی با محوریت جشنواره کتابخوانی رضوی، برنامه‌های جهادی فرهنگی، قصه گویی، برنامه‌های مرتبط با ماه مبارک رمضان و برنامه ویژه روزه اولی‌ها، بخشی از برنامه‌های اجرا شده در این مناطق بود.

سیل فروردین ماه سال جاری یک هزار و ۵۶۰ میلیارد تومان خسارت به بخش های مختلف زیرساختی، کشاورزی و منازل مسکونی مردم استان کرمانشاه وارد کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *