آیا مدادهای پلیمری بهداشتی هستند؟

مدیر تولید، توسعه و کنترل کیفی شرکت زگال شمال می گوید پلیمری که در تولید مدادها استفاده می‌شود، قبل‌تر برای تولید انواع وسایل تاییدیه‌های بهداشتی لازم را دریافت کرده است.

به گزارش ایران‌ نوشت به نقل از پرگار، مدادهای پلیمری، دسته‌ای از مدادهای تجزیه‌پذیر هستند که نوع پلیمر بکار رفته در آن‌ها، از جنس پلیمری است که در بسیاری از وسایل مورد استفاده روزمره مانند گوشی، خودکار و…وجود دارد. شرکت‌های داخلی تولیدکننده لوازم التحریر تلاش کرده‌اند این نوع مداد را با بکار گرفتن پرسنل ایرانی و با استفاده از مواد صد در درصد ایرانی تولید کنند.
تولید این نوع مداد در کشور علاوه بر اینکه از ورود نمونه مشابه خارجی نامرغوب و گران‌قیمت جلوگیری می‌کند، در رشد اقتصادی نیز موثر است.
حاجی زاده، مدیر تولید، توسعه و کنترل کیفی این شرکت در گفت و گو با خبرنگار پرگار، به توضیح فرآیند تولید و تایید مدادهای پلیمری پرداخت.
این تولید کننده ایرانی در پاسخ به سوالی درباره تایید بهداشتی اجزای تشکیل دهنده مدادهای پلیمری گفت: « ۴ ماده اصلی در این نوع از مدادها بکار می‌رود که شامل پلیمرها، فیلرها، مواد شیمیایی و پیگمنت یا رنگ می شود. ما قبل از آغاز فرآیند تولید مداد، دیتا شیت(فهرست اطلاعاتی و ویژگی های) مربوط به این ۴ ماده اولیه را از سازندگان ایرانی آن‌ها دریافت کرده و مورد بررسی قرار می‌دهیم. البته پلیمر مورد استفاده ما از جنس همان پلیمر بکار رفته در ظروف غذا است، علاوه بر این ما از پلی استایرنی که در ساخت ظروف پنیر و بدنه شفاف خودکار بکار رفته است برای تولید مداد استفاده می‌کنیمباید گفت زمانی که بحث از پلیمر می‌شود سنتز(ترکیب یا تجزیه مواد) هم موردتوجه است. پلیمری که ما در تولید این مدادها استفاده می‌کنیم پلیمری است که روزانه با آنها از طریق گوشی تلفن، لوازم خانگی و خودکار سروکار داریم. این پلیمر در واقع تشکیل شده از ABS، پلی استایرن، سن و سایر موادی است که با انواع و اقسام آن در طول روز در تماس هستیم و قبل‌تر برای تولید انواع وسایل تاییدیه‌های بهداشتی لازم را دریافت کرده است.»
 مدیر تولید، توسعه و کنترل کیفیت زگال شمال هم چنین اضافه کرد: «ما قبل از تولید به کمک اطلاعات علمی و دیتا شیت موجود، خواص فیزیکی و شیمیایی مواد خام بکار رفته در مدادهای پلیمری را کنترل، بررسی و تایید می‌کنیم و سپس وارد فرآیند تولید می‌شویم. البته احتمال اینکه در فعل و انفعالات تولید اشتباهی رخ هد و فرآیند از کنترل خارج شود کاملا طبیعی است.»
 وی افزود: «پلیمر مورد استفاده ما از جنس همان پلیمر بکار رفته در ظروف غذا است، علاوه بر این ما از پلی استایرنی که در ساخت ظروف پنیر و بدنه شفاف خودکار بکار رفته است برای تولید مداد استفاده می‌کنیم.»
حاجی زاده با تاکید بر اینکه افراد روزانه با مواد اولیه پلیمرهای بکار رفته در تولید مدادها سروکار دارند و در ۹۰ درصد موارد این مواد به لحاظ بهداشتی در رتبه مواد غذایی قرار می‌گیرند، ادامه داد: «سن یا پلی کربنات مورد استفاده در ساخت بدنه موبایل‌ها، همان پلی کربناتی است که ما نیز بکار می‌بریم. ما نیاز داریم به دلیل برخی از فعل و انفعالات از فیلرها یا افزودنی‌ها نیز در تولید در نهایت مدادها به‌صورت کاملا تصادفی انتخاب و در بازه‌های زمانی خاصی به آزمایشگاه‌های مستقر در آلمان فرستاده می‌شود تا از نظر عدم وجود فلزات سنگین و مواد سمی مانندکادمیم و سرب در ترکیب این مدادها تاییدیه‌های لازم را دریافت کندمدادهای پلیمری استفاده کنیم، بیشترین فیلر مورداستفاده ما، کربنات کلسیم است که در خیلی از مواد خوراکی مانند شیرینی و کیک به عنوان افزودنی مورد استفاده قرار می‌گیرد. تالک فیلر دیگری است که به دلیل نرمی و چرب بودن در تولید این مدادها استفاده می‌شود. این ماده همچنین در تولید پودربچه، کرم دست‌وصورت و پودرهای آرایشی بکار می‌رود و توانسته استاندارد GRASآمریکا را دریافت کند.»
 حاجی زاده در رابطه با مواد شیمیایی و رنگ‌های بکار رفته در مدادهای پلیمری بیان کرد: «به دلیل ضرورت ایجاد برخی فعل انفعالات شیمیایی در پلیمر و فیلر بکار رفته ملزم به استفاده از برخی مواد شیمیایی هستیم. البته این مواد شیمیایی گریدهای بهداشتی لازم را دارند و کنترل دیتا شیت آنها نیز انجام می‌شود. ما در آزمایشگاه برای تولید پیگمنت یا رنگ‌های متنوع بکار رفته در این مدادها، رنگ‌های معدنی و آلی را با هم ترکیب می‌کنیم و طیف رنگی متنوعی از این مدادها پدید می‌آید.»
وی در پاسخ به این سوال که این مداد چه نوع تاییدیه‌های بهداشتی را تا امروز دریافت کرده است، افزود: «ما  موفق به دریافت گواهی CE اروپا در تولید مدادهای پلیمری شده‌ایم. تمام مراحل ورود مواد اولیه، تولید و دسته‌بندی، در آزمایشگاه‌ها مورد امتحان قرار می‌گیرد  و کنترل می‌شود تا خطایی ناخواسته در تولید اتفاق نیفتد. بخشی از آزمایشگاه‌های داخلی ما در داخل کارخانه مستقر هستند، آزمایشگاه‌های تکمیلی هم در بیرون کارخانه داریم و در نهایت مدادها به‌صورت کاملا تصادفی انتخاب و در بازه‌های زمانی خاصی به آزمایشگاه‌های مستقر در آلمان فرستاده می‌شود تا از نظر عدم وجود برای طراحی این مدادها، نوع جنس و… از بچه‌های دبستانی نظرخواهی می‌کنیم وایده می‌گیریمفلزات سنگین و مواد سمی مانندکادمیم و سرب در ترکیب این مدادها تاییدیه‌های لازم را دریافت کند.»
مدیر تولید، توسعه و کنترل کیفیت زگال شمال گفت:‌« ما در فرآیند تولید مدادهای پلیمری، حفظ سلامت کودکان و هموطنمان و حتی احساس آن‌ها را در زمان بدست گرفتن این نوع مداد، مد نظر قرار دادیم و تمایل داریم بچه‌هایی که از این نوع مداد استفاده می‌کنند با افتخار محصول داخلی کشورشان را به یکدیگر معرفی کنند. حتی برای طراحی این مدادها، نوع جنس و… از بچه‌های دبستانی نظرخواهی می‌کنیم وایده می‌گیریم. علاوه بر این سعی کردیم در رابطه با کیفیت و کمیت این مدادها کار را به‌گونه‌ای پیش ببریم که فضای رقابتی در کشور برای تولید این مدادها ایجاد شود. »
حاجی‌زاده به عنوان آخرین نکته افزود :« یک تراش خوب در بهترین حالت می‌تواند ۱۰تا ۱۲ مدادچوبی را بتراشد و در نهایت کند می‌شود. اما ترکیب مداد‌های پلیمری به‌گونه‌ای است که یک تراش می‌تواند بین ۲۰تا۳۰ مداد را بتراشد و بعد کند شود، شاید بتوان گفت از این طریق هزینه خرید تراش را برای خانوادههای ایرانی به نصف رساندیم.»
شرکت زگال شمال، یکی از شرکت‌های تولیدکننده نوشت‌افزار در کشور است که با بهره‌گیری از فناوری روز اروپا به تولید مدادهای پلیمری صددرصد ایرانی می‌پردازد. 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *